• همجوشی هسته ای نزدیک به واقعیت

  همجوشی هسته ای نزدیک به واقعیت0

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

  ادامه مطلب
 • نهی ارتباط و دوستی با زیدیه در کلام اهل بیت

  نهی ارتباط و دوستی با زیدیه در کلام اهل بیت0

   «شیعه اسماعیلی»، «شیعه زیدی»، «شیعه کیسانی»، همه و همه از بُن معنایی و کارکردی غلط و مروجان این تفکر قطعا با آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت در یک راستا قرار نمی‌گیرند. به نوعی مذاهب زیدیه، اسماعیله، و چندین و چند مذهب چندامامی در کنار مذاهب اهل سقیفه (شافعی، حنفی، حنبلی و مالکی) قرار داده می‌گیرد.

  ادامه مطلب
 • 0%نگاهی به منظومه فکری آل سعود ؛ سلفی گری از کجا آغاز شد؟

  نگاهی به منظومه فکری آل سعود ؛ سلفی گری از کجا آغاز شد؟0

  خاندان آل سعود تا پیش از دیدار با محمد بن عبدالوهاب تمامی خود را پیرو حنبلیتی می‌دانستند که در نزد ابن تیمیه یافته بودند. هم اکنون نیز مهم‌ترین کتاب‌های فقهی تدریس شده در عربستان سعودی و مدارس تحت نفوذ آن‌ها در اردن، پاکستان، امارات، ترکیه و… به طور مستقیم از عقاید ابن تیمیه استخراج می‌شود.

  ادامه مطلب
 • نسبت روشنفکری دینی و مدرنیته چیست؟

  نسبت روشنفکری دینی و مدرنیته چیست؟0

  «سنت‌گرایی نوین» یا مساله «احیای دین» که آغازین نقطه مساله روشنفکری دینی و ترویج آن در ابعاد کلان بود. خطی که در کنار تنزه‌طلبی در مبحث اخلاق آغاز شد و بعد از آن اصولا «دستورات دینی» جای خود را به «قوانین حکومتی» داد.

  ادامه مطلب
 • 0%ممنوعیت شریک سازی افراد با امامان معصوم

  ممنوعیت شریک سازی افراد با امامان معصوم0

  ضریس از امام صادق علیه السلام نقل کرده که ایشان درباره آیه «بیشتر آنان به خدا ایمان نمی‌آوردند مگر اینکه مشرک هستند»(یوسف/۱۰۶) فرمود: منظور شرک در اطاعت است، نه شرک در عبادت! و درباره این سخن خداوند «و برخی مردم خدا را بر حرف عبادت می‌کنند»(حج/۱۱) نیز فرمود: آیه دربارۀ آن مردان (ابوبکر یا عمر) نازل شده و سپس دربارۀ پیروان او هم صادق است. سپس من عرض کردم: هر کسی که غیر از شما را مُقتدای خویش قرار دهد از کسانی است که خدا را بر حرف پرستیده است؟! فرمود: آری. و گاهی چنین شخصی مشرک محض خواهد بود.

  ادامه مطلب
 • مسجدالنبی در حج ابراهیمی

  مسجدالنبی در حج ابراهیمی0

  ادامه مطلب